ازدواج وخانواده

افسردگي فصلي درمردان نصف زنان

1fda0ffdc1c46aafb5c29921c8356777

افسردگي فصلي مردان

يک روانپزشک مرکز آموزشي و درماني شهيد بهشتي استان زنجان گفت: شيوع افسردگي فصلي (SAD )در زنان دو برابر مردان است که عوامل مختلفي در آن دخالت دارد.

دکتر عليرضا آرماني کيان رو در گفتگو با ايرنا، افزود: افسردگي فصلي نوعي از افسردگي اساسي است که شيوع آن يک تا ۹.۵ درصد در کشورهاي مختلف برآورد شده است.

وي اظهار کرد: افسردگي فصلي در زمستان بيشتر مشاهده مي شود و بر اين اساس فرد مستعدي که دو سال متوالي در يک فصل مشخصي علائم اين بيماري را داشته باشد، افسردگي فصلي ناميده مي شود که در فصول ديگر سال بدون علامت است. آرماني کيان افزود: افسردگي فصلي مي تواند در فصل هاي ديگر مانند پاييز نيز بروز کند و در خارج از زمان هاي اعلام شده بيمار به روال عادي بر مي گردد.

وي با بيان اينکه بيماري افسردگي فصلي به طور معمول در کشورهايي که در قطب هاي کره زمين واقع شده اند و مناطقي که هواي ابري و باراني طولاني تري دارد بيشتر مشاهده مي شود، ابراز کرد : نبود نور کافي خورشيد در اين مناطق افسردگي فصلي را شدت مي دهد.

admin
احسان 27 ساله ، متولد اصفهان فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع ، علاقه زیادی به طراحی سایت و مدیریت آن دارم ، اهل شعرم مخصوصا حافظ و مهدی اخوان ثالث ، رمان هم می خونم از نویسندگان محبوبم پائولو کوئلو هست ، 8-9 سالی هست در زمینه وبسایت کار میکنم و همیشه دوست داشتم سایتی بدرد بخور واسه کاربرها ایجاد کنم
http://www.keshvaram.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *