ازدواج وخانواده

فرزند چندم خانواده باهوش تر است؟

مطالعات انجام گرفته از سوی متخصصان هلندی نشان داده است که …

فرزندان اول خانواده‌ها معمولا باهوش‌تر از سایر خواهرها و برادرهایشان هستند.
این مطالعه روی ۱۰۰۰ کودک صورت گرفت که طی آن میزان ضریب هوشی این کودکان از زمان نوجوانی تا سن ۱۸ سالگی ارزیابی شده است.نتایج تحقیقات نشان داد که میزان ضریب هوشی خواهرها و برادرها تحت تاثیر ترتیبی که متولد می‌شوند،قرار دارد.این تحقیق که گزارش آن در چاپ این هفته مجله هوش منتشر شده است،نشان داد که خواهرها و برادرهای بزرگتر در اکثر موارد از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند.
این پژوهش تازه‌ترین بررسی‌ای است که نشان می‌دهد،ترتیب تولد فرزندان در خانواده روی ویژگی‌های فردی از جمله خطر ابتلا به بیماری‌های سرطان و آسم،وزن و حتی طول عمر تاثیر قدرتمندی بر جای می‌گذارد.
این دانشمندان همچنین معتقدند که ترتیب تولد فرزندان می‌تواند روی فاکتور چپ دست یا راست دست بودن برای نوشتن و درک و چگونگی روابط جنسی آنها در طول عمرشان تاثیر بگذارد.

admin
احسان 27 ساله ، متولد اصفهان فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع ، علاقه زیادی به طراحی سایت و مدیریت آن دارم ، اهل شعرم مخصوصا حافظ و مهدی اخوان ثالث ، رمان هم می خونم از نویسندگان محبوبم پائولو کوئلو هست ، 8-9 سالی هست در زمینه وبسایت کار میکنم و همیشه دوست داشتم سایتی بدرد بخور واسه کاربرها ایجاد کنم
http://www.keshvaram.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *