خبرهای روز جهان و ایران

هدف فرانسه مهار داعش نیست نابودی آن است

460x259_317223

جنگنده های میراژ و رافال فرانسه دوشنبه شب نیز با پرواز از اردن و امارات متحده عربی مواضع داعش در رقه سوریه را بمباران کردند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که کشورش بدنبال حملات مرگبار جمعه شب پاریس به عملیات نظامی و هوایی علیه داعش شدت بخشیده است می گوید هدف فرانسه نه تضعیف و مهار داعش بلکه نابودی آن است.

آقای اولاند که روز دوشنبه در پارلمان این کشور حاضر شده بود همچنین از لزوم اتحاد در برابر «ارتشی از تروریست ها» شد.

وی گفت:«همه ما، آنهایی که حقیقتا می خواهند در قالب ائتلافی بزرگ و ویژه علیه ارتشی از تروریست ها بجنگند، باید متحد شوند. این همان چیزی است که ما بدنبال آن هستیم. من با این هدف با رئیس جمهور اوباما و رئیس جمهور پوتین در روزهای پیش رو برای متحد شدن نیروهایمان و دستیابی به نتیجه ای که تا به امروز و به مدت طولانی به تعویق افتاده است، دیدار خواهم کرد.»

تغییر قانون اساسی، تمدید وضعیت اضطراری در فرانسه، حذف تابعیت دوگانه شهروندان در صورت لزوم ، عدم کاهش بودجه دفاعی و افزایش ۵ هزار نیروی پلیس از تمهیداتی است که دولت آقای اولاند برای مقابله با تهدیدات تروریستی در خاک فرانسه بدنبال آن است.

رئیس جمهوری فرانسه امروز با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که در پاریس به سر می برد دیدار خواهد کرد.

admin
احسان 27 ساله ، متولد اصفهان فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع ، علاقه زیادی به طراحی سایت و مدیریت آن دارم ، اهل شعرم مخصوصا حافظ و مهدی اخوان ثالث ، رمان هم می خونم از نویسندگان محبوبم پائولو کوئلو هست ، 8-9 سالی هست در زمینه وبسایت کار میکنم و همیشه دوست داشتم سایتی بدرد بخور واسه کاربرها ایجاد کنم
http://www.keshvaram.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *