پزشکی سلامت

کشف ژن طول عمر/تا ۱۰۰ سالگي زنده مي مانيد

محققان در کالج پزشکي آلبرت اينشتين موفق به کشف ژني شده اند که از فرسودگي سلولها جلوگيري کرده و مي تواند طول عمر انسان را تا ۱۰۰ سالگي افزايش دهد.

محققان با مطالعه بر روي گروهي از افراد در رده سني ۹۷ سال دريافتند تمامي اين افراد ژني را در بدن خود دارند که از سالخوردگي سلولها جلوگيري مي کند.

مطالعه بر روي تمامي ۸۶ نفر داوطلب و فرزندان آنها نشان داد ميزان آنزيم تلومراز که به محافظت از دي ان اي در برابر سالخوردگي شهرت يافته است، بسيار بالا است.

محققان در کالج پزشکي آلبرت اينشتين در نيويورک پس از دستيابي به اين نتايج اعلام کردند مي توان از اين مطالعات در راستاي توليد داروهاي ضد سالخوردگي استفاده کرد.

بر اساس گزارش تلگراف، تلومرازها از تلومرها که نقش محافظت از دي ان اي را در برابر گسسته شدن به عهده دارد، حمايت مي کند. هر زمان که تقسيم سلولي رخ مي دهد، تلومرهاي سلول کوتاهتر شده و سلول بيشتر در معرض فرسودگي و مرگ قرار مي گيرد اما دانشمندان بر اين باورند با بهبود بخشيدن تلومرازها مي توان از مرگ سلول جلوگيري کرده از آن در برابر سالخوردگي محافظت کرد.

منبع خبر : جام جم – http://jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100922848902

admin
احسان 27 ساله ، متولد اصفهان فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع ، علاقه زیادی به طراحی سایت و مدیریت آن دارم ، اهل شعرم مخصوصا حافظ و مهدی اخوان ثالث ، رمان هم می خونم از نویسندگان محبوبم پائولو کوئلو هست ، 8-9 سالی هست در زمینه وبسایت کار میکنم و همیشه دوست داشتم سایتی بدرد بخور واسه کاربرها ایجاد کنم
http://www.keshvaram.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *