برانکو ایوانکوویچ درباره شکست سنگین پرسپولیس در مقابل الهلال در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و تاثیر اتفاقاتی که در یک برنامه تلویزیونی شب قبل از مسابقه رخ داد، گفت: واقعیت این است که الهلال ما را برد نتیجه‌آی که نمی‌توانست منطقی باشد. آنها یکی از بهترین بازی‌های شان را انجام دادند و ما یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های مان را… منطقی است که بپذیریم غیبت ۴ ملی‌پوش ما یکی از مشکلات بود. مثلا اگر ادواردو، سلمان و یا دو استوپر این تیم نبودند، چه وضعیتی داشتند. برای ما غیبت این ۴ نفر فقدان بزرگی بود. در این بازی اشتباهات ساده و بی‌دلیلی انجام دادیم که نباید پیش می‌آمد.

 به گزارش تابناک ورزشی، سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: در این سطح بازی و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اگر بخواهیم ببریم و نتیجه خوب بگیریم باید از موقعیت‌های نیم‌بند هم استفاده کنیم. در همان ابتدای بازی ۲ فرصت خوب داشتیم که باید گل می‌شد. موقعیت‌هایی هم در حالی که بازی دو بر صفر و ۳ بر صفر بود داشتیم که باید گل می‌شد. عجولانه بازی کردیم و برخلاف آنچه باید کار می‌کردیم، رفتار کردیم. طبیعی است محرومیت طارمی هم برای ما فقدان بزرگی بود. بعد از اعلام محرومیت وجریمه طارمی فضا منفی شد و بازیکنان هم احساسی وعاطفی هستند. ۳ ساعت قبل از مسابقه فهمیدیم می‌توانیم از نوراللهی استفاده کنیم. این شرایط روی وضعیت روحی روانی بازیکنان تاثیر گذاشت. 

برانکو:الهلال،آلیما نیست اماچرا ما نتوانیم 4گل بزنیم؟

وی تصریح کرد: باید بدانیم طارمی دوسال آقای گل و بهترین بازیکن ایران بوده او را نداشتیم. ضمن اینکه تا قبل از این بازی هم آقای گل لیگ قهرمانان آسیا بود. انصاری ملی‌پوش فیکس را هم در اختیار نداشتیم. سیدجلال هم کاملا آماده نبود. کامیابی‌نیا هم غایب بود. اکثر بازیکنان باتجربه ما غایب بودند. مصلح هم شرایط خودش را داشت. دوست ندارم خودم را اینگونه توجیه کنم اما این واقعیت‌ها وجود داشت.

وی در مورد اینکه سیدجلال قبل از بازی گفته بود آماده است، عنوان کرد: قبل از بازی با او صحبت کردم. ۲ ماه بود بازی نکرده بود. تمرین درست و حسابی هم نداشت. فقط در تمرین قبل از بازی حضور داشت. قراردادن او در ترکیب اصلی ریسک بود. ممکن بود ۱۰- ۱۵ دقیقه بعد از حضور در میدان بیرون بیاید. چه کسی را در هافبک دفاعی بازی می‌داده است. اسم و فامیل او را به من بگویید. نوراللهی ۳ساعت قبل از بازی نمی‌دانستیم که می‌تواند بازی کند یا نه. نمی‌خواستیم کافی بخوریم که به قهوه‌خانه برویم یا نرویم. باید شرح وظایف بازیکن مشخص شود. من با نظر کارشناسان موافقم اما در دفاع چپ چه کسی را می‌گذاشتم. 

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چقدر امید به بازی برگشت با الهلال دارد، گفت: تا جایی که در عمل و نظر شانس صعود داریم باید تلاش کنیم همانطور که آنها ۴ گل به ما زدند چرا ما نتوانیم ۴ گل بزنیم؟ در بازی برگشت هم قوی‌تر می‌شویم. بازیکنان به ما اضافه می‌شوند. هنوز فرصت داریم. مهمتر از همه این است که بازیکنان به این مسئله اعتقاد داشته باشند.

برانکو در مورد اینکه فاصله پرسپولیس با الهلال ۴ گل نبود اما چرا این شکست رقم خورد، اظهار داشت: گل اول آنها آفساید بود. گل دوم هم بعد از اشتباه ما آنها از فاصله ۱۷ متری زدند. گل سوم هم همینطور. گاهی اوقات این مسائل پیش می‌اید. ما ۵-۶ شانس گل داشتیم که نزدیم. در چنین سطحی از بازی‌ها که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داریم باید یک فرصت کوچک را هم به گل تبدیل کنیم. 

وی در مورد اینکه پرسپولیس یک بار آلیمای قزاقستان را در بازی برگشت ۵ بر صفر برد و صعود کرد، گفت:‌من امید زیادی به بازی برگشت دارم اما نمی‌توان تیم قزاقستانی را با تیم عربستانی مقایسه کنیم. الهلال بهترین تیم قرن آسیاست. یک تیم عالی که ۸ ملی‌پوش دارد. در بازی گروهی نشان دادیم که می‌توانیم با آنها مقابله کنیم. از ۱۲ بازی لیگ قهرمانان ما فقط ۳ بازی را در تهران انجام دادیم که این نشان می‌دهد ما بدترین و سخت‌ترین وضعیت را داشتیم. با این وجود تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کردیم. این نتیجه عالی است. البته طبیعی است ما از این وضعیت راضی نیستم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا نتیجه برگردد. 

برانکو در مورد اینکه پیگیر وضعیت طارمی است تا مشکل محرومیتش حل شود، گفت: طبیعی است این وظیفه باشگاه است و باشگاه هم تمام تلاشش را می‌کند تا این شرایط را تغییر دهد اما تصمیم فیفا سخت تغییر می‌کند و برمی‌گردد. وی در مورد مشکلات سیدجلال گفت: انتظارم این است که او برای تیم ملی بازی کند زیرا نیاز به بازی دارد. متاسفانه مقابل استقلال خوزستان نمی‌تواند بازی کند. زیرا برنامه‌ریزی تیم ملی به شکلی است که او یک روز قبل از بازی با استقلال خوزستان به ایران برمی‌گردد. 

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه بیرانوند در دیدار با الهلال ضعیف ظاهر شد، گفت: در مورد فرد حرف نمی‌زنم. در مورد آنالیز بازیکنان فقط در رختکن صحبت می‌کنم. اما بازیکنان ما ضعیف بازی کردند. بازیکنان حریف هم بهتر بودند اما با این حال نباید ۴ بر صفر بازنده می‌شدیم.

برانکو در مورد اینکه برنامه‌های لیگ و تیم ملی به ضرر پرسپولیس است، اظهار داشت: دوست ندارم در مورد برنامه‌های تیم ملی نظر بدهم. قصد به هم زدن آن را هم ندارم. آنها سرمربی خودشان را دارند و او برنامه خودش را دارد. دوست ندارم خدای ناکرده فردا من مقصر عدم موفقیت تیم ملی شوم. بازیکنان پرسپولیس هم هر وقت بخواهند در خدمت تیم ملی خواهند بود. اما این را بگویم مربی الهلال از مربی تیم ملی عربستان خواسته که بازیکنان این تیم را از حضور در اردوی تیم ملی معاف کنند تا در دیدار با ما آماده باشند. 

وی در مورد اینکه قبل از بازی با استقلال خوزستان بازی دیگری هم دارید یا نه، گفت: زمان نداریم. ۵شنبه باید با استقلال خوزستان بازی کنیم.۳شنبه با الهلال و ۴ روز بعد از آن در جام حذفی بازی داریم. ۷ روز بعد هم دربی را داریم. 

وی در مورد اینکه می‌توان انتظار داشت بازی بارسا و پاری‌سن ژرمن تکرار شود و پرسپولیس در بازی برگشت صعود کند، گفت:‌انشاالله. سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه اگر پرسپولیس فینالیست نشود هم زندگی جریان دارد، گفت: بله موفق هم نشویم باز هم مهمترین مسئله لیگ برتر ایران است. زندگی از لیگ برتر خودمان جریان دارد. بازی در لیگ قهرمانان آسیا افتخاری است و لذت خواست خودش را دارد.لینک منبع

اشتراک این خبر در :