آشنایی با محیط نرم افزار در حالت Nero Burning Rom
بعد از نصب نرم افزار و ثبت آن از زیر مجموعه نرم افزارهای ویندوز خود برای ورود در حالت Nero Burning Rom به دنبال مسیر ذیل بروید :
Start > programs > Nero > Nero 6 Ultra Edition > Nero Burning ROM
بعد از باز كردن Nero برای اولین بار پنجره New Compilation ظاهر میگردد كه مهمترین پنجره برنامه بوده و شما قادر خواهید بود از طریق آن نوع فرمتی كه میخواهید برای رایت استفاده كنید را انتخاب كنید . انتخاب نوع فرمت از كادر محاوره ای سفید رنگ سمت چپ و فشاور دادن دكمه New بالا سمت راست امكان پذیر خواهد بود .
رایت به صورت Data :
. برای رایت به صورت Data بعد از باز كزدن برنامه Nero و در پنجره New Compilation از كادر محاوره ای سمت چپ گزینه CD-ROM(ISO) را انتخاب و سپس New بزنید .
نكته : اگر CD شما خام و برای اولین باراقدام به رایت بر روی آن مینمائید در پنجره New Compilation و از قسمت Multisession گزینه Start Multisession Disk را انتخاب و در غیر این صورت گزینه Continue Multisession Disk را جهت رایت مجدد انتخاب و از پنجره ظاهر شده با نام Select track آخرین Session را انتخاب و OK بزنید .
حال شما وارد محیط اصلی Nero در حالت Data شده اید . در قسمت سمت راست شما به كلیه درایوهای هارد دیسكت و اطلاعات مربوط به آن و در قسمت چپ نیز شما به اطلاعات و محتوای سی دی داخل رایتر خود دسترسی خواهید داشت . شما با انتخاب فایل و یا پوشه مورد نظر از سمت راست(1) و پائین نگه داشتن موس و انتقال آن به قسمت سمت چپ (2) قادر به دراگ گردن (انتقال داده ها) به سی دی خواهید بود . توجه داشته باشید كه محتوای پوشه ها و یا فایلها نباید از حجم سی دی بالاتر باشد . در غیر این صورت عمل رایت صورت نمیگیرد . شما از قسمت پائین برنامه نرو (3) میتوانید به میزان حجم باقسمانده سی دی در حالت دراگ كردن برنامه ها باشید . ( نمایش در حالت آبی = عادی – زرد = اضطراری – قرمز = غیرطبیعی و غیر قابل رایت )
حال از منوهای بالا برنامه Nero ابتدا File و سپس Compilation Properties را انتخاب و از پنجره ظاهر شده كه مربوط به تنظیمات مربوط به رایت میباشد به زبانه Born رفته و از قسمت Write Speed سرعت عمل رایت را انتخاب و OK بزنید و منظر بمانید تا عملیات رایت پایان پذیرد .
رایت سی دی صوتی :
مجدد به پنجره New Compilation باز رفته ( كلید های تركیبی Ctrl+N در محیط برنامه ) و از كادر محاوره ای سمت چپ گزینه Audio CD را انتخاب و New بزنید .
حال ضمن در نظر داشتن میزان حجم انتقال داده ها از روی هارد دیسك نسبت به دراگ كردن فایلهای صوتی تان از قبیل Mp3 – Wav و … به سمت چپ اقدام كنید . در پایان جهت رایت از كلید F7 جهت ظاهر شدن پنجره Compilation Properties استفاده كنید . حال با انتخاب سرعت رایت از زبانه Burn كه قبلا توضیح دادیم و فشار دادن كلید Burn منتظر كامل شدن عملیات رایت یك سی دی صوتی بمانید .
رایت سی دی تصویری :
به پنجره New Compilation رفته و اینبار Video-CD سی دی را از كادر محاوره ای سمت چپ انتخاب كنید . قبل از فشار دادن New شما میتوانید نسبت به نوع Encode خروجی در حالت PAL و یا NTSC در قسمت Encoding Resolution اقدام كنید . بعد از انتخاب حال بر روی New كلیك نمائید .
در پنجره ظاهر شده از كادر محاوره ای بالا سمت چپ بر روی پوشه قرمز رنگ MPEGAV دابل كلیك نمائید تا پوشه باز شود (1) حال ضمن در نظر داشتن حجم فایل تصویری (Avi – MPG – DAT و … ) كه بر روی هارد دیسكتان قرار دارد نسبت به دراگ كردن این فایلها از كادر محاوره ای سمت راست (2) به قسمت پائین سمت چپ (3) اقدام نمائید .
با فشار دادن كلید F7 بر روی كیبورد و ظاهر شدن پنجره تنظیمات رایت ( New Compilation ( و انتخاب سرعت رایت و فشار دادن كلید Burn منتظر بمانید تا عملیات رایت یك سی دی تصویری پایان پذیرد
رایت سی دی به سی دی :
قابلیت رایت سی دی به سی دی برای كاربرانی كه سیستم آنها تجهیزبه یك CD-Rom و یك درایو مربوط به CD-Writeمیباشد كاربرد دارد .
ابتدا وارد پنجره Compilation Properties شده و از كادر محاوره ای سفید سمت چپ CD Copy را انتخاب كنید . در همین پنجره و از زبانه Copy Option و در قسمت Source Drive سی دی رام خود را انتخاب و از قسمت Read Speed سرعت خواندن سی دی و نیز از زبانه Burn و قسمت Write Speed سرعت عمل رایت را مشخص و در انتها Copy را بزنید .

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات