ترفندهای آرایشی و زیبایی زنانه و دخترانه

از قدیم الایام خانمها برای زیباتر شدن صورت خودرا آرایش می‌کردند ودر عصر امروز بی شمار لوازم آرایشی و زیبایی وجوددارد، اما چگونه بهترین میکاپ را داشته باشیم، در ادامه بشما خواهیم گفت، با پارس ناز همراه باشید.

 

طولانی تر شدن عمر برس های آرایشی

برس هاي آرایشی تان را بشویید و عمودی آویزان کنید تا فرم اولیه خودرا حفظ نماید. این روش سبب طولانی تر شدن عمر برس هاي آرایشی می‌شود.

ترفندهای خاص آرایشی و زیبایی زنانه و دخترانه 

ترفندهای آرایشی و زیبایی زنانه و دخترانه 

صاف شدن پوست اطراف ناخن با استفاده از برق لب

اگر دور ناخن تان پوسته پوسته می‌شود بجای استفاده از نرم کننده از برق لب استفاده کنید زیرا برق لب موادی در خود دارد کـه سبب صاف شدن پوست اطراف ناخن و از بین رفتن زخمها می‌شود وموجب حفظ رطوبت آن قسمت می‌گردد.

 

راز پوست صاف زنان کره ای

راز پوست صاف زنان کره اي دراین اسـت کـه انها هیچگاه پس از شستن صورت شان از حوله استفاده نمیکنند و بجای آن کرم مرطوب کننده می‌زنند زیرا کرم دراین هنگام بیشتر و بهتر جذب پوست می‌شود و پوست نرمتر می‌شود.

ترفند استفاده تا آخرین قطره از کرم پودر

اگر عجله دارید و برای خرید یک کرم جدید وقت ندارید ویا می‌خواهید تا آخرین قطره از کرمتان استفاده کنید میتوانید آنرا گرم کنید زیرا قطرات گرم شده آسان تر خارج می‌شوند.

 

ترفند انتخاب رژلب مناسب

برای انتخاب رژلب مناسب بجای امتحان کردن آن روی مچ دست خود آنرا روی نوک انگشتان امتحان کنید زیرا رنگ دانه هاي لب و نوک انگشتان مثل هم هستند.

جذب بیشتر کرم با ریختن آن در شیشه دئودرانت

شیشه دئودرانت خالی خودرا دور نیاندازید و آنرا بشویید و خشک کنید و کرم و ژل و روغن مورد علاقتان را درون آن بریزید. این روش باعث جذب بیشتر کرم می‌شود زیرا دئودرانت پوست شـما را ماساژ میدهد.

 

پوست روشن و زیبا با استفاده از ماست

با استفاده از ماست پوست خودرا روشن کنید. برای اینکار ابتدا صورتتان را بشویید و سپس ماست را مانند کرم بر آن بمالید و 15 دقیقه صبر کنید و سپس آنرا بشویید . اینکار بـه مرور زمان پوستتان را روشن می‌کند.

در استفاده از رژ لب زیاده روی نکنید

اگر میخواهید از رژ لب استفاده کنید دقت کنید کـه در استفاده ازآن زیاده روی نکنید زیرا زیاده روی در استفاده از رژلب نه تنها موجب بزرگ‌تر جلوه کردن لبهایتان نمی‌شود بلکه چهره تان را مانند یک دلقک سیرک میکند. برای استفاده از خط لب آنرا مماس با لبتان بکشید زیرا اگر خط لب را خیلی پایین تر بکشید چهره تان نازیبا میشود.

 

رژهای تان را تازه کنید

اگر می‌خواهید مجددا از رژهای قدیمی خود استفاده کنید ، آنها را روی شمع گذاشته و گرم کنید. اینکار سبب میشود رژلب ذوب شود و وقتی خنک شد تازه بنظر برسد.

اثر طولانی مدت فرمژه با گرم کردن آن

قبل از استفاده از فرمژه آنرا زیر آب گرم نگه داشته یا با سشوار گرم نمایید تا اثر بیشتر و طولانی مدت تری داشته باشد.

 

از بین بردن جوش های سرسیاه با وازلین

برای از بین بردن جوش هاي سر سیاه صورتتان را بشویید و کمی وازلین بـه آن بمالید سپس روی صورت رابا یک تکه پلاستیک بپوشانید و یک حوله روی آن قرار دهید . پس از گذشت 5 دقیقه حوله را بردارید و جوش هایتان را فشار دهید.

ریمل خانگی بسازید

یک ریمل خانگی بسازید کـه دارای عوارض نباشد . برای اینکار چند تکه زغال خالص را پودر کنید و بـه آن ژل آلوئه ورا اضافه نمایید مطمئن باشید این ریمل بـه پوستتان آسیب نمیزند.

 

ترفند جلوگیری از پخش شدن ناخن ها

برای پیشگیري از پخش شدن ناخن ها هنگام گرفتن آنها با ناخن گیر یک تکه چسب را روی ناخن گیر بچسبانیدتا ناخن هایتان در اطراف خانه پخش نشوند.

ترفندهای آرایشی جالب

انواع ترفندهای آرایشی

هیچ وقت برای چک کردن این‌کـه رنگ کرم پودری بـه پوست شـما می‌آید یا خیر، از گونه هایتان استفاده نکنید. بهترین مکان برای تست کردن آن، گردن اسـت. برای استفاده از کانسیلر، کشیدن آن تنها در زیر چشمهایتان کافی نیست. شـما باید آن رابه شکل مثلثی در زیر چشمهایتان قرار دهید تا گودی زیر چشم تان بطور کامل از میان رود.

ترفندهای آرایشی برای زیباتر شدن

ترفند ارایشی دخترانه

برای پخش کردن کرم پودر روی صورت تان، شت رابه سمت پایین بکشید. دراین صورت مو هاي ریز صورت تان حالتی خوابیده پیدا خواهند کرد ودر نتیجه پوست تان نرم تر بـه چشم می‌آید. کرم برنزه را برای کل صورت استفاده نکنید. بجای اینکار، آن رابه شکل 3، یعنی روی پیشانی، گونه و خط فک تان بکشید تا با سایه روشنی کـه ایجاد میکند، زیباتر بنظر آیید.

ترفند آرایشی جدید

ترفندهای زیبایی چشم + ترفند زیبایی مو

هنگام استفاده از سایه چشم، زیر چشمان تان را بپوشانید. برای خطر چشم، تنها یک خط چشم مشکی کافی نیست. بـه بیان دیگر شـما نباید یک خط چشم مشکی را هم برای بالا و هم برای پایین چشمهایتان بکار گیرید. اینکار چشم هاي شـما را کوچیک تر از حد معمول نشان میدهد. بجای آن باید بالای چشمهایتان رابا خط چشم مشکی و پایین آن رابا خط قهوه اي آرایش کنید.

دانستنی های زیبایی چهره

ترفندهای آرایشی و زیبایی زنانه و دخترانه «تصویری، مدلهای ایرانی»

داخل ابروتان را تیره نکنید. اگر با مداد، داخل ابروتان را پر کنید، چهره تان را از حالت طبیعی دور کرده‌اید. بنابر این اگر نمی‌خواهید کـه چهره اي مصنوعی داشته باشید، بگذارید کـه ابروهایتان حالت طبیعی خودرا حفظ کنند. از تیز کردن ابروهایتان بپرهیزید. ابروهای تیز و زاویه دار، چهره شـما را متعجب نشان می‌دهد. بنابر این اگر می‌خواهید کـه ظاهر طبیعی خودرا حفظ کنید، از انجام اینکار بـه شدت بپرهیزید.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات