كارشناس صنايع غذايي، از صاحبان تكايا خواست تا از توزيع مواد خوراكي و آشاميدني داغ در ظروف پلاستيكي فاقد مجوز خودداري كنند.

مهندس عليرضا اعرابي، در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اينكه هنوز ظروف يك‌ بار مصرف گياهي (ساخته شده از ذرت) در كشور به صورت فراگير توزيع نمي‌شود، اظهار كرد: از اين رو خانواده‌ها حتي‌الامكان براي توزيع نذورات از ظروف خود استفاده و در غير اين صورت از ظروف يك‌بار مصرف از جنس PET )پلي اتيلن تري فتالئات) با درجه بندي غذايي (Food grade) استفاده كنند.

وي، با بيان اينكه در تهيه و ساخت اين ظروف از مواد اوليه و گرانول‌هايي استفاده مي‌شود كه در تركيب با مواد سرد و گرم منومر آزاد نمي‌كنند، گفت: اين ظروف در برابر حرارت مقاوم هستند.

اين كارشناس صنايع غذايي، منومرها را سرطان زا برشمرد و افزود: ظروف يك‌بار مصرف مرغوب كه مجوزهاي لازم را از وزارت بهداشت و موسسه تحقيقات صنعتي استاندارد دريافت كرده مواد اوليه آنها نو و در صنايع پتروشيمي تهيه شده است و از ويژگي‌هاي ظاهري اين ظروف آن است كه حباب و ذرات رنگي با چشم غيرمسلح در آنها ديده نمي‌شود.

مهندس اعرابي، ظروف غذايي فوم را هم تاييد نشده براي توزيع غذاهاي داغ دانست و يادآور شد: اين ظروف در مجاورت غذاهاي گرم واكنش نشان مي‌دهند و تاييديه‌اي مبني بر بي خطري آن وجود ندارد.

وي، در پايان يادآور شد: براي توزيع غذاهاي نذري و مايعات داغ ليوان‌هاي كاغذي و ظروف گياهي و در غيراين صورت ظروف يك‌بار مصرف مجوزدار توصيه مي‌شود.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات