اگر زمان کمی برای پختن غذا دارید و یا اگر خیلی درگیر کار و زندگی هستید ، این رژیم لاغری و برنامه غذایی کاهش وزن می تواند به شما کمک کند خیلی سریع لاغر شوید .رژیم لاغری در واقع به عادات سالم غذایی برای بهبود سلامت بدن و کاهش وزن گفته میشود و در واقع شامل خوردن میوه و سبزیجات، ورزش کردن، عدم استعمال دخانیات و حذف مواد غذایی مضر از رژیم غذایی است. تحرک کم و خوردن بیش از اندازه خوراکی های دارای چربی های اشباع دچار اضافه وزن و تغییرات اندامی شدند.این برنامه یک رژیم لاغری 30 روزه که براساس 1500 کالری میباشد تنظیم شده است و نیازی به شمارش کالری ها نیست،البته یکماه اول بسیار مهم و تاثیر گذار است

 

یک برنامه رژیم ساده لاغری در سی روز :

1- پذیرفتن:
اولین و مهمترین چیزی که باید برای از دست دادن وزن در یک ماه انجام دهید پذیرفتن این واقعیت است که شما در وزن ایده آل خود نیستید و کمی اضافه وزن دارید و شاید در دانشگاه یا محل کار خود مشکلاتی دارید.
2-اهداف واقعی تعیین کنید:
دومین چیزی که به آن نیاز دارید این است که اهداف واقع بینانه تعیین کنید.من میدانم که چند رژیم احمقانه وجود دارد که در طی یک روز کاهش وزن پیدا میکنید.اما واقعا کمی عجیب است که اگر یک رژیم غذایی باعث شود که در عرض 7 روز 7 کیلو وزن را از دست بدهید و برای سلامتیتان خوب نیست ؛ در حقیقت زود گذر است و ممکن است بعد از چندین روز شما را بیمار کند.باید صبر کنید و اهدافتان را مشخص کنید.به نظر میرسد که دو سه کیلو وزن کم کردن در ماه یک هدف بسیار ساده است که میتواند،عملی شود و همچنین روی بدن شما نیز نشان داده شود پس قبل از اینکه تارگت نهایی را تعیین کنید خوب فکر کنید.
3-تمرینات هوازی را امتحان کنید:
پس سومین چیزی که باید در برنامه روزانه خود قرار دهید تمرینات روزانه هوازی است. برای تازه کاران سی دقیقه ورزش ،پنج بار در هفته کافی میباشد.که با گذشت زمان میتوانید آن را به چهل دقیقه و یا حتی بیشتر افزایش دهید.
تمام این ها به سطح راحتی شما بستگی دارد.روزهای ورزش را از دست ندهید.همیشه به یاد داشته باشید زمانی که شما در حال تلاش برای وزن کم کردن هستید.هر کالری حساب میشود.
شما میتوانید با دو دقیقه گرم کردن شروع کنید و در آخر با چند حرکت کششی تمام کنید.
رژیم لاغری یک ماهه

رژیم لاغری یک ماهه

4-زمان بندی مناسب برای خوردن غذا :
به غیر از خوردن نوع مناسب غذا انتخاب زمان مناسب برای خوردن آن نیز مهم است.از خوردن شام بعد از ساعت 8 خودداری کنید.و قبل از خوابیدن حتما فعالیت فیزیکی داشته باشید.خوردن میان وعده های خود را سازماندهی کنید. بیشترین افزایش وزن به خاطر میان وعده هایی است که استفاده میکنید.ما به خودمان آزادی عمل میدهیم تا در هر زمان در بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم.
میان وعده بد نیست،اما سعی کنید آن را با خوراکی های سالم پر کنید.بیسکویت را جایگزین آجیل و یا سالاد ها کنید ؛ مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.
6-تمرینات استقامتی انجام دهید:
این تمرینات چیزی است که شما در حال تمرین نباید از دستش دهید.زمانی که تمرینات هوازی را انجام میدهید سپس 10 دقیقه تمرینات استقامتی را انجام دهید.دنبل ها یک گزینه بسیار عالی برای این کار هستند اما اگر آنها را در خانه ندارید سعی کنید از بطری آب سنگین استفاده کنید ، بعضی از زنان بطری های شن و ماسه را دوست دارند.
7- به سادگی راه بروید و پیاده روی کنید:
پیاده روی جایگزینی نیست که بتوانید به جای ورزش های هوازی قرار دهید.در حقیقت شما باید ترکیبی از پیاده روی کردن و تمرینات هوازی را برای از دست دادن وزن انجام دهید.45 دقیقه پیاده روی در صبح میتواند 160 کالری بسوزاند.اگر بتوانید سریعتر راه بروید قطعا خیلی بیشتر به شما کمک خواهد کرد.متابولیسم را افزایش میدهد و سرعت کاهش وزن را چندین برابر میکند.
رژیم لاغری یک ماهه
8- بالا رفتن از پله ها:
طبق گفته چندین کارشناس،کسانی که به طور مرتب از پله ها بالا میروند.سریعتر از کسانی که نمیروند وزن کم میکنند.
اگر بتوانید در روز 5 دقیقه وقت خود را صرف بالا رفتن از پله ها کنید، مطمئنا چندین کالری بیشتر میسوزانید. مهمترین بخش درباره بالا رفتن از پله ها این است که ضربان قلب را افزایش میدهد و باعث میشود که زیاد عرق کنید. شما میتوانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تا انتهای ماه،تغییر بدنی خود را ببینید.
9-کار کردن در حال تماشای تلویزیون :
مردم بسیاری میگویند که کار کردن در هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است.جدا از این که پیاده روی کردن و ورزش کردن ،در طول روز چقدر زمان میگیرد،اما واقعا باعث میشود هر چیزی را که خورده اید بسوزاند،که خود این کار به تنهایی در از دست دادن 3 کیلو گرم در یک ماه کمک خواهد کرد.

فوت و فن رژیم لاغری در ماه

10-پروتئین بخورید:
کاهش وزن همیشه مربوط به سالم غذا خوردن است ،شما نمیتوانید غذای ناسالم بخورید و وزن کم کنید. اگر میخواهید تغییرات در بدن خود را ببینید،عادات غذایی و شیوه زندگیتان را تغییر دهید.
میوه ها،سبزیجات،عدس،تخم مرغ،گوشت،انبه،موز را به بخش رژیم غذایی خود اضافه کنید.اما توجه داشته باشید که نباید روزانه بیش از یک عدد موز بخورید ؛سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید،زیرا آنها برای سلامتی شما عالی نیستند.بیش از یک عدد تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.
11- نه به غذا های ناسالم:
مورد بعدی که شما باید انجام دهید این است که از شر غذاهای سرخ شده،و بد از لیست خود خلاص شوید.شما باید غذاهای سفید ،مانند نودل ها ،پاستا ها،و نان سفید را جایگزین کنید.همچنین میتوانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید ، همچنین از غذاهای خیابانی که در روغن و با کیفیت پایین تهیه شده است دوری کنید.
12- نه به شکر:
یکی دیگر از چیزهای که باید برای کاهش وزن انجام دهید،این است که از شر شکر خلاص شوید.از کیک و بیسکویت،بستنی گرفته که همگی دشمن شما هستند. این موارد متابولیسم شما را کاهش میدهد و کاهش وزن شما را متوقف میکند.
13-نوشیدن چای سبز :
به گفته کارشناسان نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک میکند. اگر در طول روز 3 یا 4 فنجان چای سبز بنوشید ،سوخت و ساز بدن خود را افزایش میدهید و باعث میشود وزن خود را سریعتر کاهش بدهید.و همچنین میتواند کمک کند تا در حال ورزش کردن کالری بیشتری بسوزانید و حتی نباید در مورد کالری این نوشیدنی نگران باشید چون هیچ کدام از این ها را ندارد.همانند آب است و برای سلامتی فوقالعاده میباشد.یک فنجان در صبح و یک فنجان دیگر بعد از ظهر با میان وعده و در آخر بعد از شام بنوشید.
14-نوشیدن آب :
اگر میخواهید در عرض یک ماه به سرعت وزن خود را کم کنید هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم را از بدن دفع میکند و هیدراته نگه میدارد.در حقیقت هر بار که میخواهید آب بخورید یک بطری کوچک را تمام کنید.این کار در واقع کمک میکند تا کمتر بخورید.قبل از غذا حتما یک لیوان پر آب بنوشید،به این ترتیب کالری کمتری را مصرف میکنید.
15- وعده های غذایی متعادل:
آیا شما در مورد اینکه چه نوع وعده های غذایی برای کاهش وزن در عرض یک ماه داشته باشید نگران هستید؟

برنامه غذایی برای لاغری سریع:

صبحانه:
یک فنجان شیر،یک عدد میوه،دو عدد سفیده تخم مرغ،با دو تکه نان قهوه ای و چای گیاهی.
ناهار:
سالاد میوه با اسفناج ،دو تکه مرغ و سبزیجات کاری و دو عدد تخم مرغ.
شام:
سوپ مرغ خانگی و برنج قهوه ای با مرغ.
میان وعده:
بیسکویت کرم دار
16-در هنگام تماشای تلویزیون چیزی نخورید:
سعی کنید در حین تماشای تلویزیون غذا نخورید،این کار باعث میشود بیش از آن چه که فکر میکنید غذا بخورید.در حقیقت باید وقتی غذا میخورید،روی آن تمرکز کنید و به آرامی بخورید.این کار در واقع کمک میکند که به درستی و به میزان لازم غذا بخورید که برای کم کردن وزن مورد نیاز است.
17-یکبار در هفته تقلب کنید:
سعی کنید جمعه ها این کار را انجام دهید،شما میتوانید غذای را که بیشترین لذت را میبرید ،بخورید.با این حال مطمئن شوید که این کار را فقط یکبار در هفته انجام داده اید.
18-قبل از تمرین قهوه بنوشید:
یک ساعت قبل از تمرین میتوانید یک فنجان قهوه گرم بنوشید.البته باید بدون قند باشد.افرادی را که این آزمایش را تست کرده اند ،طی یک ماه تغییرات زیادی را در بدنشان مشاهده کرده اند.
رژیم لاغری یک ماهه

کاهش وزن و لاغری در سی روز

19- کمی بیشتر بخوابید:
یکی از بزرگترین اسرار کاهش وزن خواب خوب است.اگر حدودا 8 ساعت در روز بخوابید شانس کم کردن اضافه وزن خود را افزایش داده اید.این،به این علت است که هرگاه بدن به حالت پایدار میرسد بهترین عملکرد را دارد.پس اگر به طور منظم ورزش کنید کاهش وزن در دستان شماست.
20- از رژیم های زود بازده پیروی نکنید:
به یاد داشته باشید که همیشه باید در طولانی مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید.
21- سازگار و با انگیزه بمانید:
آخرین و مهمترین موضوع برای کاهش وزن انگیزه و سازگاری است:اگر بتوانید از تمام راهنمایی هایی که در بالا ذکر شد پیروی کنید و روی اهداف خود متمرکز شوید ،هیچ کس نمیتواند شما را در از دست دادن وزن متوقف کند.
رژیم لاغری یک ماهه

رژیم لاغری 30 روزه (پیشنهاد سالم زیبا)

اگر در انتخاب غذاهایی که برای رژیم، تدارک دیده اید، اشتباهی رخ دهد برنامه 30 روزه ی کاهش وزنتان خراب خواهد شد. ممکن است سرتان شلوغ شود و دنبال کردن برنامه 30 روزه کاهش وزن را برایتان غیرممکن کند، اما یک تصمیم کوچک میتواند کاری شگفتانگیز انجام دهد؛ بنابراین، رژیم غذایی معقول 30 روزه برای کاهش وزنتان در اینجا آورده شده است. از این رژیم برای کاهش وزن پیروی کنید تا شاهد معجزات آن باشید.

روز اول

 • صبحانه: املت با 3 عدد تخم مرغ و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • ناهار: لقمه بوقلمون و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: مرغ و پاستای تند، سالاد سبزیجات و 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون یا سرکه.

روز دوم

 • صبحانه: 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی با 1 تکه نان تست و 1 عدد موز
 • میان وعده: 2 جعبه کوچک کشمش
 • ناهار: باقی مانده مرغ و پاستای تند
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی
 • شام: ماهی سالمون و 2 فنجان کلم بروکلی

روز سوم

 • صبحانه: کمی تخم مرغ با ژامبون، 1 گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • ناهار: لوبیا سیاه و پنیر بوریتو و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: برگر سبزیجات، سالاد با 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه، 1 قاشق غذاخوری سیب زمینی سرخ شده

روز چهارم

 • صبحانه: وافل توتفرنگی و ماست فاقد چربی یونانی
 • میان وعده: نخود فرنگی و 2 قاشق غذاخوری هوموس
 • ناهار: ساندویچ Gobbleguac (نوعی ساندویج که مواد آن عبارتند از: آواکادو، نمک و فلفل، بوقلمون و پنیر) و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 1 عدد موز و 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: ماهی بخارپز ، 1 فنجان برنج قهوه ای، 2 فنجان کلم بروکلی

روز پنجم

 • صبحانه: ماست فاقد چربی یونانی، 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 1عدد شکلات تلخ
 • ناهار: سالاد فصل (همراه با دانه کتان) و 25 عدد بادام
 • میان وعده: 30 هویج کوچک و 4 قاشق غذاخوری هوموس
 • شام: پارم اسفناج مرغ (نوعی غذا با ترکیبات: سینه مرغ، نان خرد شده ایتالیایی، پنیر پارمیزان، سیر تازه، کمی اسفناج، نمک و فلفل)، 1 فنجان برنج قهوه ای و 2 فنجان نخود فرنگی

روز ششم

 • صبحانه: املت با سبزیجات فراوان و 1 عدد موز
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • ناهار: لقمه ی بوقلمون و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 10 عدد گوجه گیلاسی و 2 قاشق غذاخوری هوموس
 • شام: مرغ لیمویی با برنج و 2 فنجان کلم بروکلی
 • میان وعده: بستنی بدون شکر (یک کاسه)

روز هفتم

 • صبحانه: املت با سبزیجات فراوان و 1 عدد موز
 • میان وعده: 15 هویج ریز و 2 قاشق غذاخوری هوموس
 • ناهار: بیرون غذا بخورید
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی
 • شام: پنه با مارنگو مرغ (ترکیبات این غذا عبارتند از: پنه پاستا، گوجه خشک شده، آرد، قارچ، سینه مرغ، روغن زیتون، شکر قهوه ای، آب مرغ، رب گوجه و نارنج) و 2 فنجان کلم بروکلی

روز هشتم

 • صبحانه: 3 عدد تخم مرغ املت شده و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • ناهار: باقی مانده پنه با مارنگو مرغ و 2 فنجان کلم بروکلی
 • میان وعده: 1 قطعه از پنیر رشتهای و ماست فاقد چربی یونانی
 • شام: گوشت و کاهو (نوعی غذای تایلندی که تکههای گوشت داخل برگ کاهو سرو میشود) و دو فنجان نخود فرنگی
 • میان وعده: 1 عدد بستنی بدون قند

روز نهم

 • صبحانه: املت پر سبزیجات و 1 عدد موز
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای و ماست فاقد چربی یونانی
 • ناهار: سالاد فصل و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 10 عدد گوجه گیلاسی و 1 عدد شکلات تلخ
 • شام: توفو سرخ شده، 2 فنجان کلم بروکلی و 1 فنجان برنج قهوه ای

روز دهم

 • صبحانه: 3 عدد تخم مرغ املت شده و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی و 25 عدد بادام
 • ناهار: باقی مانده توفو سرخ شده و 1 فنجان برنج قهوه ای
 • میان وعده: 1 عدد موز و 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: مرغ لیمویی با برنج و 2 فنجان کلم بروکلی

روز یازدهم

 • صبحانه: یک تکه املت بزرگ و 1 عدد موز
 • میان وعده: 2 جعبه کوچک کشمش
 • ناهار: خوراک بوقلمون و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 1 بسته شکلات تلخ اصلی
 • شام: مرغ کباب شده لیمویی، 1 فنجان برنج قهوه ای و 2 فنجان کلم بروکلی

روزدوازدهم

 • صبحانه: املت پر سبزیجات و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی و 1 عدد موز
 • ناهار: خوراک بوقلمون و 1 عدد سیب
 • میانوعده: 15 عدد هویج ریز و 2 قاشق غذاخوری هوموس
 • شام: ماهی بخارپز با سیر خام، 2 فنجان کلم بروکلی و 1 فنجان برنج قهوه ای

روزسیزدهم

 • صبحانه: کمی تخم مرغ و ژامبون و 1 عدد گریپ فروت متوسط
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشتهای و 25 عدد بادام
 • ناهار: هوموس مدیترانه ای و 1 عدد سیب
 • میان وعده: یک بسته کوچک ذرت بوداده
 • شام: پنه با مارنگو مرغ و 2 فنجان کلم بروکلی
 • میان وعده: 30 عدد هویج ریز

روز چهاردهم

 • صبحانه: نان تُست بدون چربی و یک عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 2 جعبه کوچک کشمش و 1 قطعه پنیر رشته ای
 • ناهار: سالاد فصل و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 15 عدد هویج کوچک و 2 قاشق غذاخوری هوموس
 • شام: ماهی سالمون و سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه

روز پانزدهم

 • صبحانه: املت با سبزیجات فراوان و 1 گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: یک بسته کوچک ذرت بو داده
 • ناهار: هوموس مدیترانه ای و 1 عدد سیب
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی
 • شام: پاستا گندم با سبزیجات، 2 فنجان کلم بروکلی
 • میان وعده: 1 عدد بستنی بدون شکر

روز شانزدهم

 • صبحانه: یک تکه املت بزرگ و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • ناهار: باقی مانده پاستای گندم با سبزیجات و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • شام: توفو سرخ شده و 1 فنجان برنج قهوهای

روز هفدهم

 • صبحانه: کوکی کره بادام زمینی و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • ناهار: باقی مانده توفو سرخ شده و 1 فنجان برنج قهوهای
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی
 • شام: مرغ با اسفناج، 2 فنجان کلم بروکلی و سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه

روزهجدهم

 • صبحانه: کمی تخم مرغ و ژامبون و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی و 1 عدد موز
 • ناهار: ساندویچ سبزیجات (ترجیحا با تخم مرغ)
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: ماهی بخارپز شده، 1 فنجان برنج قهوه ای و 2 فنجان کلم بروکلی

روز نوزدهم

 • صبحانه: نان تست بدون چربی فرانسوی
 • میان وعده: 1 عدد موز و 2 جعبه کوچک کشمش
 • ناهار: سالاد فصل و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 15 هویج کوچک، 2 قاشق غذاخوری هوموس و 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: ماهی سالمون، سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه

روز بیستم

 • صبحانه: 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی با 1 تکه نان تست بزرگ و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • ناهار: ساندویچ سبزیجات و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: بیرون غذا بخورید

روز بیست و یکم

 • صبحانه: املت با سبزیجات فراوان و 1 عدد موز
 • میان وعده: 1 بسته شکلات تلخ
 • ناهار: لوبیا سیاه و پنیر بوریتو و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 2 جعبه کوچک کشمش
 • شام: مرغ کباب شده لیمویی و سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه
 • میان وعده: 1 عدد بستنی بدون شکر

روزبیست و دوم

 • صبحانه: املت با سبزیجات فراوان و 1 عدد موز
 • میانوعده: 1 بسته شکلات تلخ
 • ناهار: لوبیا سیاه و پنیر بوریتو و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 2 جعبه کوچک کشمش
 • شام: پاستای گندم با سبزیجات و سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه
 • میان وعده: 1 عدد بستنی بدون شکر

روز بیست و سوم

 • صبحانه: یک تکه بزرگ املت و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • ناهار: باقی مانده پاستای گندم با سبزیجات و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • شام: ماهی سالمون و 1 فنجان برنج قهوه ای

روز بیست و چهارم

 • صبحانه: وافل توت فرنگی و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی و 30 هویج کوچک
 • ناهار: ساندویچ سبزیجات و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • شام: توفو سرخ شده، 2 فنجان کلم بروکلی و نصف فنجان برنج قهوهای
 • میان وعده: 1 عدد بستنی بدون شکر

روز بیست و پنجم

 • صبحانه: کره بادام زمینی و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی
 • ناهار: باقی مانده توفو سرخ شده و 2 فنجان کلم بروکلی
 • میان وعده: 25 عدد بادام و 30 هویج کوچک
 • شام: مرغ اسفناجی و نصف فنجان برنج قهوهای
 • میانوعده: 1 عدد بستنی بدون شکر

روز بیست و ششم

 • صبحانه: یک تکه بزرگ املت و ماست فاقد چربی یونانی
 • میان وعده: 1 عدد شکلات تلخ
 • ناهار: لوبیا سیاه و پنیر بوریتو و 1 عدد سیب
 • شام: برگر گیاهی، سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه و 1 قاشق سوپ خوری سیب زمینی شیرین سرخ شده
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای

روزبیست و هفتم

 • صبحانه: 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی با 1 تکه تست نان تست بزرگ و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 10 عدد گوجه گیلاسی و 2 قاشق غذاخوری هوموس
 • ناهار: هوموس مدیترانه ای
 • میان وعده: ماست فاقد چربی یونانی و 25 عدد بادام
 • شام: بیرون غذا بخورید

روزبیست و هشتم

 • صبحانه: نان تست فاقد چربی فرانسوی و 1 عدد گریپ فروت بزرگ
 • میان وعده: 1 قطعه پنیر رشته ای
 • ناهار: بیرون غذا بخورید
 • میان وعده: یک بسته کوچک ذرت بو داده کره ای
 • شام: ماهی (اسنپر) بخارپز با پستو، 2 فنجان کلم بروکلی و سالاد با 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون یا سرکه
 • میان وعده: بستنی بدون شکر

روز بیست و نهم

 • صبحانه: املت با سبزیجات فراوان و 1 عدد موز
 • میان وعده: 1 عدد شکلات تلخ
 • ناهار: لوبیا سیاه و پنیر بوریتو و 1 عدد سیب
 • میان وعده: 2 جعبه کوچک کشمش
 • شام: پاستای گندم با سبزیجات و سالاد با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون یا سرکه
 • میان وعده: 1 عدد بستنی بدون شکر

روز سی ام

 • صبحانه: یک تکه بزرگ املت و ماست فاقد چربی یونانی
 • میان وعده: 25 عدد بادام
 • ناهار: سالاد فصل و 1 عدد سیب
 • شام: پنه با مرغ مارنگو و 2 فنجان کلم بروکلی
 • میان وعده: 2 عدد پنیر رشته ای

میتوانید برنامه ای متفاوت در 30 روز با هدف کالری کمتر، سوخت وساز بیشتر داشته باشید. این را هم بدانید که این برنامه رژیمی را نمیتوانید بیشتر از یکماه ادامه دهید. با چنین برنامه غذایی برای کاهش وزن، میتوانید علاوه بر دانستن میزان کالری مصرفی خود، مقدارغذایی را که باید بخورید را نیز معین میکنید. فقط یک برنامه روزانه لازم دارید که طبق آن رژیم غذاییتان را مشخص کنید.

4 دمنوش برای لاغری شکم و پهلو

عوارض رژیم های سخت و غیر اصولی

 • گاهی اوقات در رژیم های سخت بجای چربی, عضلات از بین میروند.
 • در رژیم های غذایی غیر اصولی شما دچار فقر مواد معدنی و ویتامین ها میشوید.
 • کاهش انرژی موها، ناخن های شکننده، ریزش مو، خستگی شدید، کاهش عملکرد سیستم ایمنی تضعیف استخوان ها و پوکی استخوان از دیگر عوارض لاغری های سخت و غیر اصولی است.

برای لاغری فقط رژیم غذایی کافی نیست و لازم است تا مجموعه از عادات سالم را دنبال کنید. برخی از ای عادات شامل موارد زیر است:

رژیم لاغری یک ماهه

1- کمبود خواب و خواب ناکافی و نامنظم تنظیم هورمون اشتها و لاغری را برهم می زند و سبب می شود فرد در طول روز احساس گرسنگی بیشتری کند و میل بیشتری به غذا پیدا کند بنابراین برای رسیدن به وزن دلخواهتان به مقدار کافی بخوابید.

2- برای افزایش متابولیسم بدن و سوزاندن کالری بیشتر قبل از خوردن صبحانه آب بنوشید تا به وزن دلخواهتان برسید.

3- لازم است برای رهایی از اضافه وزن و رسیدن به تناسب اندام هر روز 10 تا 15 دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا کمبود ویتامین D در بدنتان جبران شود.

4- برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن یک تمرین ذهنی در اول صبح به مدت 5 دقیقه داشته باشید بدین گونه که در جای خلوت بنشینینید و روی هدف و نتیجه دلخواهتان در کاهش وزن تمرکز کنید.

5- برای کاهش وزن در کنار یک رژیم غذایی مناسب باید ورزش و تمرین بدنی داشته باشید تا بتوانید سریعتر به وزن ایده آلتان برسید .ورزش کردن در صبح علاوه بر اینکه سبب نشاط صبحگاهی می گردد گام موثری در کاهش وزن است .

6- پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش را زیر نظر یک مربی خوب انجام دهید

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات