طبق آخرین تحقیقات دانشمندان علوم روانشناسی ارتباط بهتر و سلامت بيشتر از فوايد صرف شام با خانواده است.

متاسفانه در حال حاضر اكثر نوجوانان و گاهي اوقات والدين صرف شام با خانواده را قديمي و از مد افتاده مي دانند. آنها معتقدند به جاي اين كه كنار والدين خشك و رسمي بنشينيم و يا خواهر يا برادر كوچكتر خود را اذيت كنيم، ترجيح مي‌دهيم در اتاق‌ خود و به تنهايي شام را صرف كنيم.

امروزه در عصر تكنولوژي وقتي اكثر نوجوانان از لپ‌تاپ، تلفن همراه و تلويزيون استفاده مي‌كنند برايشان سخت است كه آن‌ها را حتي براي مدتي كوتاه رها كنند و این مسئله عموما تبدیل به معضلی برای والدین شده است.

محققان در تحقيقی، پاسخ‌هاي كودكاني كه كمتر از سه بار در هفته شام را با خانواده صرف مي كنند را با كودكاني كه پنج بار و يا بيشتر در هفته شام را با خانواده خود می‌خوردند مقايسه كردند و اين نتيجه حاصل شد كه كودكاني كه به دفعات بيشترشام را با خانواده صرف مي‌كنند نسبت به گروه ديگر، بسيار كمتر تمايل دارند از مواد مخدر استفاده كنند.

اكثر آنها گفته‌اند که والدين آنها به داشتن چنين كودكاني افتخار مي‌كنند و كمتر گزارش شده بين اعضاي خانواده آنها تنش وجود دارد.

علاوه بر آن در اين گزارش از آنها پرسيده شده اگر با مشكل جدي در زندگي مواجه شوند براي حل آن بيشتر نزد چه كساني مي‌روند و آنها پاسخ داده‌اند نزد والدين مي‌رويم.

كارشناسان معتقدند ديدار منظم بين والدين و كودكان، برقراري ارتباط را آسان مي سازد كه به نوبه خود كمك مي‌كند والدين نظارت بهتري بر كودكانشان داشته باشند و آنها را بهتر راهنمايي كنند.

زمان صرف يك وعده غذا بهترين فرصت است تا افراد خانواده با يكديگر ارتباط برقرار كنند.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات