بدون رطوبت کافی بدنه ی مو شکننده می شود و به راحتی آسیب می بیند

منبع اصلی خرابی موهایتان را بدانید.
قبل از اینکه برای موهای آسیب دیده تان فکر راه حلی باید ابتدا دلیل اصلی آن را بدانید. آیا یک آسیب دیدگی شیمیایی است؟ شاید داروی شیمیایی استفاده می کنید که باعث این آسیب دیدگی شده است. آیا از وسایل گرمایشی استفاده می کنید که منجر به این آسیب دیدگی شده است؟ (توجه داشته باشید که موادی وجود دارند که برای اینکه کارایی بهتری برای درمان آسیب دیدگی تان داشته باشند باید گرم شوند.)
ملاقات با پزشک یا متخصص تغذیه فقط به این دلیل می تواند مفید باشد که به شما این اطمینان را می دهد که آسیب موهایتان نشات گرفته از مشکل سلامتی جدی تری نمی باشد.

عادت هایتان عوض کنید.
حالا که متوجه شده اید موهایتان آسیب دیده است وقت آن رسیده که در عادت هایتان تغییراتی به وجود آورید. استفاده از محلول های شیمیایی و نرم کننده ها را حداقل بین 8 تا 10 هفته متوقف کنید. همچنین مقدار استفاده نیز اهمیت زیادی دارد. شاید برای اینکه نتیجه مطلوبی بگیرید لازم باشد حتما از مواد شیمیایی استفاده کنید.

مواد درمان کننده موهای آسیب دیده
از فرمول های شیمیایی آزمایش شده که اثر خوبی بر روی موهای آسیب دیده داشته اند مانند یون هیدروژن استفاده کنید. موثرترین محصولات آن دسته ای نیستند که فقط سطح پوست را مرطوب می کنند بلکه آن دسته ای هستند که به مغز تک تک ریشه ی مو ها نفوذ می کنند و آن ها را دوباره از داخل به خارج زنده می کنند.

از وسایل مناسب استفاده کنید.
برس موی خود را با یک شانه با دنده های فاصله دار عوض کنید تا شکنندگی مو را کاهش دهد. هیچ وقت وی خیس یا مرطوب را برس نکنید. موهای آسیب دیده با حرکات خشن زودتر خراب می شوند. از کش ها نباید استفاده کرد. همچنین استفاده از سربند ها و کلاه نیز ممنوع است. این وسایل آسیب دیدگی را دو چندان می کنند.

نکاتی برای مرطوب نگه داشتن مو
یکی از دلایل اصلی آسیب دیدگی مو، خشکی آن است. بدون رطوبت کافی بدنه ی مو شکننده می شود و به راحتی آسیب می بیند. از آرایشگر خود بخواهید که محلول و شامپو های با کیفیت بالا استفاده کند. علاوه بر این نگه داشتن مرطوب کننده روی موی سر به مدت 2 الی 5 دقیقه به درمان آسیب دیدگی کمک بسیار زیادی می کند. در مرطوب کرن موهایتان توجه بسیار زیادی به نوک و انتهای موهایتان داشته باشید.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات