برترینها : این کشتی گیران بزرگان دنیای سرگرمی ورزشی هستند. آنها در رینگ پرواز می کنند، سقوط شدید می کنند و ضربه های خشونت آمیزی به یکدیگر وارد می کنند. تماشای آنها روی رینگ بسیار هیجان انگیز است.

78657_619

این ورزش هیجان انگیز تماشاگران را چه در استادیوم چه جلوی تلویزیون میخکوب می کند. کشتی گیران WWE (World of Wrestling Entertainment) از لحاظ جسمانی آمادگی فراوانی دارد و در عین حال هنرمندان و بازیگران خوبی محسوب می شود که فن بیان خوبی هم دارند. به همین دلیل است که این کشتی گیران پول خوبی در ازای تلاش خود دریافت می کنند.

10.  میک فولی

78658_957

نام واقعی او مایکل فرانسیس فولی سنیور است. به او Hardcore Legend هم می گویند. فولی تحت نام های مختلفی همچون Dude Love، Cactus Jack و Mankind کشتی گرفته که مجموعاً با لقب “سه چهره فولی” معروف است. او سه بار قهرمان WWE و هشت بار قهرمان کشتی تیمی و اولین قهرمان Hardcore شد. او هنوز هم به عنوان گزارشگر در این مسابقات ظاهر می شود. فولی در آوریل 2013 نامش در تالار افتخار ثبت شد.

9. آندرتیکر

78659_651

نام واقعی آندرتیکر، مارک ویلیام کالاوی است. او با 20 بار برد و بدون باخت بهترین رکورد را در Wrestlemania دارد. او 4 بار قهرمان WWE، شش بار قهرمان کشتی تیمی WWE و یک بار قهرمان Royal Rumble شد. او در مسابقات اختصاصی مختلفی همچون Casket Match، Buried Alive match، Hell in a Cell و Last Ride شرکت کرده است.

8. شان مایکلز

نام اصلی او مایکل شان هیکن باتم است و او در واقع عضو تیم The Midnight Rockers بود و همراه با مارتی جانتی کشتی می گرفت. او سپس لقب The Heartbreak Kid را برگزید و در گروه های مهمی مانند The Kliq و D-Generation X عضو شد. گروه D-Generation X در سال 1997  با Triple H و Chyna و Rick Rude شکل گرفت. او احتمالاً یکی از مستعدترین کشتی گیران تاریخ WWE است. او 4 بار قهرمان دنیا شد و در سال های 1995 و 1996 مسابقه Royal Rumble را برد.

78660_802

نام اصلی او مایکل شان هیکن باتم است و او در واقع عضو تیم The Midnight Rockers بود و همراه با مارتی جانتی کشتی می گرفت. او سپس لقب The Heartbreak Kid را برگزید و در گروه های مهمی مانند The Kliq و D-Generation X عضو شد. گروه D-Generation X در سال 1997  با Triple H و Chyna و Rick Rude شکل گرفت. او احتمالاً یکی از مستعدترین کشتی گیران تاریخ WWE است. او 4 بار قهرمان دنیا شد و در سال های 1995 و 1996 مسابقه Royal Rumble را برد.

7. کریس جریکو

78661_554

نام واقعی او کریستوفر کیث ایرواین است. او 6 بار قهرمان دنیا و 9 بار قهرمان بین قاره ای شد. او بعد از بردن مسابقات قهرمانی WWF و قهرمانی دنیا در همان شب در سال 2001، و شکست دادن راک و استیو آستین خونسرد، اولین قهرمان بی چون و چرای دنیا شد.

6. کرت انگل

78662_631

او در سال 1996 برنده مدال طلای بازی های المپیک آتلانتا در رشته سنگین وزن کشتی آزاد شد. او برنده مسابقات قهرمانی دنیا و NCAA هم بوده است. او با برد مسابقات قهرمانی اروپا، قهرمانی بین قاره ای، King of the Ring و کمربند WWE همه در عرض یک سال، توانست بزرگترین قهرمان آماتور سال شود. او قهرمان ایالات متحده، قهرمان Hardcore و قهرمان کشتی تیمی نیز بوده است. او همه کمربندهای قهرمانی که WWE داشت را برده است.

5. تریپل اچ

78663_349

نام واقعی او، پل مایکل لوسک است که با لقب Triple H شناخته می شود. این لقب مخفف Hunter Hearst Helmsley است. او رکورد قهرمانی دنیا را با 13 بار بردن کمربند WWE شکسته است. تریپل اچ در سال 1997 برنده King of the Ring و در سال 2002 برنده Royal Rumble شد. او دومین قهرمان گرند اسلم نیز بود. او حالا همسر استفانی مک ماهون، مالک WWE، است و به عنوان معاون اجرایی بخش استعدادها و مراسم زنده این شرکت کار می کند. او کنترل کامل روی رکوردها و بردهای قهرمانی در WWE دارد.

4. بیگ شو

78664_166

نام واقعی او پل وایت است. بیگ شو 7 بار قهرمان دنیا شده و حداقل یک بار کمربندهای WWE، ECW، WCW و قهرمانی سنگین وزن دنیا را بدست آورده است. او تنها کشتی گیری است که به این درجه رسیده است. او 11 بار قهرمان کشتی تیمی و 3 بار قهرمان Hardcore شده است. او قهرمان ایالات متحده و قهرمان بین قاره ای نیز بوده است. بیگ شو قهرمان گرند اسلم و Triple Crown نیز هست.

3. جان سینا

78665_129

جان سینا 19 بار قهرمان WWE شده که رکورد 10 برد کمربند WWE را شکسته است. او 3 بار قهرمانی ایالات متحده و 4 بار قهرمانی کشتی تیمی را نیز بدست آورده است. از آن گذشته او دو بار قهرمان سنگین وزن دنیا شده است. سینا در سال های 2008 و 2013 برنده Royal Rumble بود و با رکورد 380 روز، طولانی ترین برتری در قهرمانی WWE در قرن حاضر را در اختیار دارد.

2. استیو آستین

78666_267

به او می گویند “استیو آستین خونسرد” یا Stone Cold Steve Austin. او پرسودترین کشتی گیر در تاریخ WWE نیز هست. او بخاطر رفتار ضدقهرمانی و کله پا کردن استیو مک ماهون (مالک WWE) و زدن ضربه نهایی معروفش یعنی Stone Cold Stunner به او نیز مشهور است. او 6 بار قهرمان دنیا شده و 5 بار قهرمان Triple Crown بوده است. آستین در سال 1996 برنده King of the Ring و در سال های 1997، 1998 و 2001 قهرمان Royal Rumble شد. او در سال 2003 بخاطر صدماتی که به گردن و زانویش وارد شد، مجبور شد بازنشسته شود. او مجری یکی از شوهای تلویزیونی WWE با نام Tough Enough نیز بوده است.

1. راک

78667_107

نام واقعی راک، دواین جانسون است. او قبلاً در تیم فوتبال دانشگاه میامی بازی می کرد که در سال 1991 در کشور قهرمان شدند. او 10 بار قهرمان WWE 5 بار قهرمان کشتی تیمی و 2 بار قهرمان بین قاره ای شد. او 1 بار قهرمان Triple Crown و برنده Royal Rumble در سال 2000 نیز شد. او موفق شد وارد دنیای بازیگری شود و بخاطر نقش آفرینی در فیلم سینماییThe Scorpion King و دریافت دستمزد 5.5 میلیون دلاری، توانست رکورد جهانی بالاترین دستمزد اول بازیگری در نقش اول یک فیلم را از آن خود کند.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات