هرکسی دوست دارد به سفر برود و از مکان های جدید دیدن کند،اما ممکن است استطاعت مالی آنرا نداشته باشند.با رعایت برخی نکات و همچنین کنترل افراط گرایی و عمل هوشمندانه میتوانید به سفری کم هزینه بروید و از آن لذت هم ببرید.

5ipzo5tbs6oruf1o5xui

تحقیقات
تحقیق در مورد مقصد سفر،اولین اقدام هوشمندانه در رابطه با بودجه است.از مکان هایی که می خواهید دیدن کنید،کافه و رستوران هایی که غذا میل کنید ،هتل و یا اقامتگاه یک لیست تهیه کنید.حال ببینید چگونه می توانید گزینه هایی ارزانتر را جایگیزین اینها کنید تا هزینه ی سفرتان کمتر شود.

استفاده از روابط
ممکن است یک دوست در مقصد مورد نظر داشته باشید.هنگام سفر با او در تماس باشید.از این طریق می توانید مکان های ارزان قیمت تر برای اقامت،سوغاتی خریدن و یا گردش را بیابید و به دلیل راهنمایی های او ،هزینه ی کمتری را متقبل شوید.

سفر با دوستان
زمانی که شما با دوستان به سفر می روید با اشتراک گذاری و تقسیم هزینه ها میان تمامی افراد،هزینه ها را کاهش می دهید.حتی اگر در یک هتل اقامت داشته باشید ،هزینه میان تعداد افرادی که در یک اتاق می مانند تقسیم می شود.این یک راه ایده آل عالی برای کم کردن هزینه هاست.

a23jxqsu1q7uw8lnsk1

از تخفیف نترسید
زمانی که شما به عنوان یک توریست و یا مسافر وارد مکانی جدید می شوید،مطمئن باشید که هرچیزی با نرخی بالاتر برای شما محاسبه می شود.برای اقامت و یا خرید هر چیزی کمی چانه بزنید تا شاید بتوانید کمی تخفیف بدست آورید.از انجام این عمل نترسید و یا خجالت نکشید.

استفاده از تنقلات خود
اگر مسیر سفر طولانی نیست،بسته ای از تنقلات ،میوه و آجیل و حتی یک وعده غذای سبک درست و بسته بندی کنید و همراه خود داشته باشید.غذا و تنقلات میان راه با قیمتی بالاتر فروخته می شوند و ممکن است کیفیت خوبی هم نداشته باشند و دچار مسمومیت شما شود.

4xqn74ii5p40qn1khb06

غذای محلی
هزینه های پرداختی در کافه و ستوران ها با بودجه ی شما ممکن است همخوانی نداشته باشد،اما مشکلی نیست.می توانید در غذاخوریهای محلی ،غذا میل کنید.با این کار هم با فرهنگ و غذاهای محلی آن منطقه آشنا می شوید و هم هزینه ی کمتری پرداخت می کنید.

تا جایی که می توانید پیاده روی کنید
اگر مناظر دیدنی و بازار از محل اقامت شما فاصله ی چندانی ندارد،برای صرفه جویی در هزینه های به جای پرداخت کرایه به تاکسی و اتوبوس،پیاده روی کنید.با این کار سلامت خود در سفر را نیز حفظ می کنید.

ub4wvytxapl1vapmxuy8

اجتناب از خرید در مراکز فانتزی
برای خرید عجله نکنید و همه جا را به خوبی بگردید.ممکن است محصولی مشابه همان که در فروشگاه های لوکس با قیمتی چندین برابر عرضه می شود را در بازارهای محلی با قیمتی باور نکردنی بیابید.حتی بر سر قیمت می توانید چانه هم بزنید در صورتی که در فروشگاه های فانتزی چنین امکانی وجود ندارد.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات