3-point-very-attractive-for-Life

1- آیا از بحث و بگو و مگو پرهیز می كنید؟

دانشگاه واشنگتن، تحقیقی بر روی تازه عروس و دامادها انجام داده است كه نشان می دهد زوج‌هایی كه كمتر بحث و جدل می کنند، خوشحال‌تر از زوج‌های پرخاشگر هستند. این پژوهش سه سال بعد دوباره بر روی زوج هایی که با هم کلنجار می رفتند اکنون در ازدواج خود با ثبات و پایدارتر هستند. ایندرحالی است کحه زوج هایی که به آرامش و خونسردی خود مغرور بودند، مشکلات زیادی پیدا کرده اند و حتی بعضی از آنان طلاق گرفته اند.این پژوه نشان می دهد که مرافعه های زناشویی اگر بیش از حد و سر موضوعات بی اهمیتی نباشد، در واقع برای شما خوب و مفید واقع می شود. (سعی کنید مشکلاتتان را به بهترین راه ممکن حل کنید تا این که بی تفاوت از آن ها بگذرید)

2- آیا هنگام پاسخ به همسرتان چشمان خود را از روی او برمی گردانید؟

این محققان دریافتند که برگرداندن چشم از همسر هنگام صحبت حتی اگر با لبخند همراه باشد، نشانه تحقیر است. این نوع رفتار همانند زهر در رابطه شما با طرف مقابل عمل می کند. فراموش نکنید که رابطه ناسالم ابتدا خودتان و بعد همسرتان را مورد آزار قرار می دهد. به هر حال در مرحله اول باید رفتار خئد را اصلاح کنید و پس از آن به همسرتان دلایل رفتارتان را توضیح دهید.

3- آیا به همسرتان اجازه می دهید که شرایط را در دست بگیرد؟

اگر یک بحث و جدل ناخوشایند و نامطبوع میان شما و همسرتان در گرفت، سعی کنید آرام باشید. این مسئله که یکی از دو طرف بخواهد بحث را در دست بگیرد، ممکن است برای روابط زناشویی شما مخاطره آمیز باشد. برای داشتن یک ازدواج موفق کافی است هنگام بحث آرامش خود را حفظ کنید، مطمئن باشید که این کار بسیار تاثیرگذار است. گاهی اوقات همسر شما نیاز به تایید شما دارد. این امر نشانگر آن است که شما او را قبول دارید نظرتان چیست.

گردآوری : مجله اینترنتی صبح نو

این نوشته برای شما جذاب بود؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

پربازدید ترین مقالات